Valentýna slaví skoro celý svět: V Mexiku se na lásku pije tequila, Poláci jdou na pouť

0
14
Close-up portrait of her she, nice-looking attractive lovely coquettish cheerful cheery wavy-haired girl holding in hands two small little heart sending you kiss isolated over pink pastel background

Pokud byste měli pocit, že svátek zamilovaných je jen výmysl ze západu, možná vás přesvědčíme o opaku. Oslavují ho mnohé národy a každý trošku jinak. Láska totiž stojí za oslavu.

Jak slaví svátek zamilovaných jednotlivé národy ve světě?
Austrálie

Oslava Valentýna je v této zemi poměrně populární událostí. V tento den můžete vyjádřit svou lásku všem blízkým – partnerům, přátelům, rodičům, sousedům, kolegům a dokonce i domácím mazlíčkům. Den svatého Valentýna slaví asi 90 % mládeže. Nejběžnějšími dary v tento den jsou valentýnské pohlednice a květiny.

Mexiko

Muži a ženy se na Valentýna oblékají do jasných a barevných ponč a tančí v ulicích. Tradičním jídlem je kaktus a nápoje jsou mezcal a tequila.

Itálie

Nejčastěji se obdarovávají květinami, sladkostmi, šperky, oblíbeným dárkem je také spodní prádlo. Oblíbené jsou také romantické večeře v restauraci či návštěva Říma a Benátek.

Velká Británie

Cup of tea with fresh flowers on pink background. Copy space. Top view

Den svatého Valentýna je v této zemi spojován s dívkami, které vykonávají věštecký obřad, aby zjistili svůj osud. Ráno po probuzení se prý podívají z okna. První muž, jehož dívka uvidí, je prý její spřízněná duše. Dívky prý na kousky papíru píší i různá mužská jména a házejí je do řeky. První jméno, které se objeví, bude jméno příštího manžela.

Francie

Francouzi jsou prý romantici, kteří slaví zejména v kavárnách a restauracích. Oblíbenými dárky jsou valentýnky se čtyřveršími, sladkosti, spodní prádlo, suvenýry se srdíčky, obrazy líbajících se ptáků, cestování, ale i umělé květiny „mluvící vyznání lásky“.

Předchozí článekZnáte příběh, který se stal základem valentýnské tradice?
Další článekVíce než polovina Ukrajinců je připraveno klást odpor v případě ruské invaze