Revize elektro aneb které revize elektroinstalace provádět?

0
11

Elektrické obvody jsou v současné době naprostým standardem při stavbě nebo rekonstrukci nemovitosti jakéhokoli typu. Není se čemu divit, protože v civilizovaném světě se bez stabilních dodávek elektrického proudu nedá pohodlně fungovat. Bohužel mnoho lidí si stále myslí, že je elektroinstalace bezúdržbová, což je pochopitelně velký omyl. Revize elektro je nutné provádět pravidelně, abyste včas odhalili případnou závadu.

Contents

Výchozí revize

Revize elektro obvodů prováděné specializovanou společností jsou rozděleny do 3 hlavních kategorií, přičemž byste neměli podceňovat ani jednu z nich. Příliš nezáleží na tom, zda je revize elektroinstalace prováděna v rodinném domě nebo průmyslové hale, protože revizní technici musí provést několik nutných kroků. Předně se jedná o kontrolu veškerých obvodů a jejich technického stavu. Na základě této revize je vystavena revizní zpráva, která je základním podkladem pro vyplnění přihlášky k odběrnému místu.

Periodická revize

Kromě výchozí revize elektro a revize elektrospotřebičů se zkušení technici specializují také na provádění periodických kontrol elektrických obvodů. Jejich lhůta je stanovena příslušnými technickými normami a také legislativními předpisy. Například pro elektrické obvody v prostředí se zvýšenou korozní agresivitou platí revize každé 3 roky. Stejná lhůta je pak uplatněna pro elektroinstalace umístěné v prašném prostředí.

Mimořádná revize

Revize elektrozařízení je v mnohých případech spojena s mimořádnou revizí elektroinstalace. Tato kontrola se provádí hlavně po nutných rekonstrukcích a úpravách elektrických obvodů. Po nich je totiž nutné prokázat bezpečnost a bezzávadnost veškeré kabeláže, aby v průběhu používání nedošlo k výskytu skryté závady. Kromě toho je mimořádná revize vyžadována při kolaudaci nebo během kontroly jiného správcovského institutu.

Ať už máte v plánu provádět výchozí nebo mimořádnou revizi elektroinstalace, vždy se můžete spolehnout na zkušené techniky. Ti provádí revize profesionálně a v minimálním čase.

Předchozí článekMars zbavil svět 2 868 tun plastu
Další článekZnačka MET a její spolehlivé, odolné a cenově dostupné helmy pro dospělé i děti