Chcete domov, který vyzařuje teplo a bude pro vás oázou klidu? Zařiďte si bydlení ve stylu cozy living

0
18

Chcete domov, který vyzařuje teplo a bude pro vás oázou klidu? Zařiďte si bydlení ve stylu cozy livingGalerie (8)Zdroj: Shutterstock
Pokud i vás už omrzel minimalismus a toužíte po teplejším domově, vyzkoušejte interiérový styl s názvem cozy living. Ulahodí oku a zahřeje i na duši.

Jak na dekorace?
Chcete vytáhnout vaše oblíbené sošky, vázičky, deky, ale váháte, kde s tím dekorováním začít? Tady je pár rad:

pokud máte obrázky různého stylu, dejte je do rámu jednotného ražení,
klidně umístěte obraz i na zem,
interiér vždy zateplí přírodníiny,
oblé linie změkčí jakýkoli interiér.
Obývací pokoj ve stylu cozy living, se smetanovou sedačkou s množství polštářů z přírodních materiálů, se světlým vzorovaným kobercem, pletenou dekou, dřevěným kulatým konferenčním stolkem a regálem s otevřenými policemi
Zdroj: Westwing now

Otevřené police
Pokud toužíte oživit jednoduchou kuchyni, vsaďte na otevřené police. Ty nadekorujte podle toho, co je v souladu s vaším stylem, ale raději vyberte takové kousky ze svých nádobí, které používáte pravidelně, ať se nemusíte trápit s častým oprašováním.

Odlišného finálního efektu dosáhnete také podle toho, jak úhledný dáte polici vzhled. Neboť čím „náhodnější“ uspořádání, tím uvolněnější vzhled. A naopak, pokud na polici precizně naskládáte nádobí z jedné soupravy (například od nejmenšího po největší), kuchyně bude působit harmonicky a elegantně.

otevřené kuchyňské police s barevnými skleničkami, šálky, talíři, miskami a pokojovými květinami

Nezapomínejte na pohodlí
To, co vypadá dobře na první pohled, nemusí stejně dobře sloužit. Co to v praxi znamená? Za prvé: dopřejte si kvalitní materiál. Vybírejte látky, podlahy tak, aby se vám na nich pohodlně sedělo či příjemně po nich kráčelo.

Za druhé: správná velikost a tvar. Nezapomínejte na dostatečnou šířku sedačky či opěrek. A za třetí: přiměřená péče. Myslete na toho, kdo se bude o předměty ve vaší domácnosti starat.

Položte si otázku, zda je ochoten tepovat smetanový koberec na běžné bázi nebo jak velké množství dekorací je schopen oprašovat bez hádek v rodině.

Pokud máte pouze střídmě zařízenou ložnici a toužíte po změně, poradíme vám jednoduchou cestu. Kupte výraznější povlečení podle své vysněné barevné kombinace a ve stejném odstínu nabarvěte stěnu za postelí, popřípadě aplikujte tapetu. Změna markantní, náklady nízké, efekt velký.

Květy, větve, pírka
Nic lepšího neoteplí prostor než květiny. Klidně použijte i alternativní nádoby na pokojíčky, ale neváhejte dozdobit vaše vázy různými větvičkami, trávami, které najdete během procházky, nebo třeba pavími rty.

Zlaté oválné zrcadlo se zlatými letícími ptáky, vázy s monstery a bílé svícny
Zdroj: Miro Pochyba

Více fotografií z tohoto interiéru naleznete v článku o starším dvoupokojovém bytě v retro stylu

Vyberte si akcent
Pokud jste se právě rozhodli oteplit svůj minimalistický domov a toužíte jít do barev, začněte tak, že si vyberete akcentující barvu, až následně se domluvíte, kam s ní.

Zda ji šupnete na zeď (doporučuji pouze na jednu), nebo si přečalouníte sedačku (získáte autentický prvek, který máte pouze vy), nebo nakoupíte nové polštáře (nenechávejte všechny polštáře pouze v jedné barvě, bude to působit nudně).

PŘEČTĚTE SI TAKÉ
Objevte vlnu slow living. Naučte se vychutnávat si opravdový život! Objevte vlnu slow living. Naučte se vychutnávat si opravdový život!
Osm pravidel pro vytvoření pravé podzimní hygge nálady u vás domaOsm pravidel pro vytvoření pravé podzimní hygge nálady u vás doma
Rozhodnutí nechám na vás, možností je dost. No právě akcentující barva je dobrý základ pro změnu interiéru, takže směle do toho.

Nechcete nudu? Kombinujte!
Neobávejte se kombinovat staré prvky s novým nábytkem nebo moderní umění s kousky z garážového výprodeje. Právě tyto prvky ze starého světa dodají vašim příbytkům duši.

Jediné, na co si dejte pozor, je správná velikost předmětů. Pokud toužíte po velkém lustru ve vašem malém bytíku, je to ok, ale ostatní předměty dolaďte v jednodušších a menších měřítkách.

Předchozí článekModelka a matka dvou dětí: Jak mi smart technologie usnadňuje každodenní život
Další článekPraktické a pohodlné bydlení v malém bytě? Tipy a triky, jak vytěžit maximum iz menšího prostoru