Vesmírné copy jsou hitem, takto si je učešete jednoduše a rychle! Komu sluší a jak je nosit, radí i známý kadeřník

0
16

„Já osobně tento účes zbožňuji, protože působí hravě, stylově a sexy,“ říká kadeřník Jirko Blatný.

V rozhovoru nám také prozradil více o tom, co si myslí o vesmírných culících, i jak si správně učesat takový účes, které typy jsou podle něj nejvíce trendy a na jaké příležitosti se dva copy hodí a na jaké naopak ne…

Inspirujte se ve videu, jak si je můžete udělat i vy během pár minut:

Dívčí, ale sexy
Mini copy, které se nazývají i vesmírné drdoly, byly oblíbeným účesem v 90. letech, ale prošly změnou a v roce 2022 se budou nosit také, ale trochu jinak. Devadesátá léta zaznamenala obrovský návrat a my nasáváme každou jeho sekundu. Ne všechny retro beauty trendy se vrátily tak výrazně, jako účes s vesmírnými drdoly. Tento vlasový hit s dvojitými drdoly se ukázal být oblíbeným mezi více celebritami. Tajemstvím je jeho všestrannost.

1) Nejjednodušší verze – dva copánky stočené do drdolů
Takový look můžete vytvořit během několika minut jen se dvěma gumičkami. Můžete si klidně nechat i rozpuštěné prameny kolem obličeje, které jsou také velice trendy. Výška culíků záleží na vás, ale většinou vypadají krásnější, když je máte výše, aby vytvořily efekt, jaký mají. Jelikož se tento trend za poslední rok rozrostl, viděli jsme různé variace vesmírného drdolu.

2) Napůl nahoře, napůl dole
Pokud si netroufáte na celé vypnuté vlasy do tohoto účesu, můžete zvolit o něco romantičtější variantu, kdy budete mít polovinu vlasů rozpuštěných a uděláte si jen malé drdoly na obou stranách. Hezčí tyto účesy vypadají, když máte vlasy jemně natočené. Je to univerzální styl, který vypadá skvěle na jakémkoli typu a struktuře vlasů a nechá váš obličej skutečně zářit.

3) Strapatý look
Velmi populárním je i rozcuchaný účes s vesmírnými copy, sice může na první pohled působit neupraveně, ale zároveň rebelsky a cool. U tohoto typu copů nejde o přesnost, čím více uvolněné a rozcuchané copy se vám podaří udělat, tím lépe. K celkovému „messy“ looku vám pomohou i jemně natočené vlasy, kterým můžete dodat neupravený vzhled i tužidlem, díky kterému mohou vaše vlasy vypadat jako kdybyste zrovna vyšli z postele.

Jirku, jaký máš ty osobně jako kadeřník názor na vesmírné copy, budou se podle tebe nosit i letos?

Tento styl účesu je již nyní velmi oblíbeným. Není to nic nového, já osobně ho zbožňuji, protože působí hravě, stylově a sexy.

Jaký styl tohoto účesu je podle tebe nejvíc TOP? Se spuštěnými prameny kolem obličeje a celovypnuté vlasy, či spíše polorozpuštěné a jen dva mini copy nahoře?

Velmi pěkná kombinace tohoto účesu je, když jsou v horní části nějaké zapletené tloustnuté copy a do nich například vloženy různé kroužky nebo barevně „provazky” dále si můžete vlasy spustit i kolem obličeje. Tyto doplňky umí účesu dát lepší úroveň a určitě je to i zajímavější, ale pozor na to, že méně je víc.

Je lepší drdoly dělat s umytými vlasy nebo alespoň jednodenními?

Osobně si myslím, že když si chcete udělat takový účes, tak je lepší umýt si vlasy den předtím, ať nejsou kluzké, a tím pádem se s nimi bude lépe pracovat a déle vydrží.

Doporučoval bys vlasy předtím natočit či nechat je rovné?

Mně osobně, se tento účes líbí u natočených vlasů, které si umíte buď učesat do krásných, objemných vln nebo, když máte rádi více rozcuchaný look, tak je rozcuchejte, aby byly „messy“. U rovných i natočených vlasů můžete v rozpuštěné části zaplést sem tam malé copy, které celý účes ještě více oživí. Další důvodem, proč se mi to osobně více líbí natočeno je, že vlasy dostanou objem a živost.

Kdy je tento účes podle tebe vhodný nosit, myslíš, že i na běžný den?

Tento účes umíte nosit i na běžné nošení, ale tehdy bych byl opatrný s nějakými „ozdůbkami” ty bych vynechal. Ale když jdete na nějakou párty, festival a podobně, tak bych se toho vůbec nebál.

Já tento účes zvyknu spíše dělat na videoklipy nebo focení. Je výborný v tom, že nad ním nemusíte mít vy ani modelka či zpěvačka nějakou velkou kontrolu, jako například u hollywoodských vln, kde každý vlas musí mít své místo.

Předchozí článekSama na Valentýna? Nevadí!
Další článekJak zazářit na Valentýna? Vsaďte na tyto kousky: 6 outfitů, ve kterých svoji polovičku určitě okouzlíte