Sako ve výrazné či křiklavé barvě? Zde je odpověď na TOP styl pro dámy 50 plus

0
18
Beautiful emotional woman presenting your product

Zářivé, jasné a svěží barvy dokážou opravdu hodně. Třeba is přibývajícím věkem. Nositelky v nich totiž doslova rozkvetou.

Herečka Emma Thompson na filmovém festivalu Berlinale v kreaci s výrazným ostře růžovým sakem.
Důkazem jsou také dvě herecké divy, hvězdy Emma Thompson a Juliette Binoche, obě už po padesátce (první jmenovaná dokonce po šedesátce). Slavné herečky se objevily před pár dny na filmovém festivalu v Berlíně a jejich módní volba měla jednu věc společnou. Vsadili na kalhoty ak nim si vzali volnější (oversized) sako výrazné barvy.

Zatímco v případě Britky Thompsonové bylo třpytivé ostrorůžové sako ukázkovým doplněním černého základu, u francouzské divy Binocheové se zase dostala do popředí oranžová barevnost – v komplexním stylingu, jelikož šlo o kalhotový kostým jednotné barvy.

Šedá myš? Ani náhodou! Vévodkyně Kate v šedé je inspirace pro každou ženu
Důležité však je zaměřit pozornost právě na svrchní díl oděvu – ten totiž barevným tónem často nejen dodává celkovému dojmu mladistvější náboj, ale také působí svěže a barevně jakoby rozjasňuje a prosvětluje pleť. To se samozřejmě odráží v potlačení jemných vrásek a celkovém omlazení podoby. Výrazné barevné sako je tedy jasnou volbou pro dámy ve zralém věku, které touží ubrat si nějaký ten růček přirozenou cestou a chytrým stylingem.

A young, smart-looking, elegant woman standing in the street, holding her phone.

Juliette Binoche během návštěvy filmového festivalu Berlinale ve výrazném oranžovém saku.
Pozor, důležité upozornění! Všimněte si u obou žen i střihové podoby jejich blejzrů. Obě dámy volily volnější (takzvaný oversized) střih. I v tomto případě platí, že volnější, pod linii ramen padlé sako působí o něco mladistvěji a stylovější. Myslete na to, budete-li chtít sáhnout například po vypasovaných modelech s kratší délkou. Ani ty nemusí být k zahození, ale jejich dojem je spíše takříkajíc „office“ tedy kancelářský a seriózní.

Delší volné sako, s výraznějšími, vypolstrovanými nebo mírně posunutými rameny, bude naopak cestou k mladistvému ​​vyzařování. Inspirujte se hollywoodskými hvězdami, ale také naší devítkou produktových tipů.

Předchozí článekNedostatek hořčíku? Tělu ho dodáte díky těmto potravinám, podívejte se i na skvělé recepty
Další článekZnáte příběh, který se stal základem valentýnské tradice?