Podvodník z Tinderu okradl ženy o miliony, plán změnit si plastikou tvář k nepoznání mu nakonec nevyšel: Není však jediný, co lhal!

0
17

S jakými lžemi se ženy setkaly na seznamkách? Na Netflixu si v posledních dnech získal pozornost nový dokument Podvodník z Tinderu (The Tinder Swindler), který vypráví příběh skutečného podvodníka ze seznamky. Ženy okradl o téměř 10 milionů dolarů. Není však jediný, kdo na seznamce lhal…

Na Tinderu vystupoval pod falešným jménem Simon Leviev, aby si jeho příjmení ženy spojily s bohatou rodinou krále diamantů Leva Levieva, ale jeho skutečné jméno je Shimon Yehuda Hayut a pochází z Izraele. Díky chytrému lži mohl vést luxusní život za peníze zamilovaných žen. Navzdory podvodům je opět šťastně zadaný, která modelka je nyní po jeho boku?

Luxus díky obchodování s diamanty?
Pokud se snažíte najít lásku přes internet, pravděpodobně znáte situace, kdy muži (samozřejmě, výjimkou nejsou ani ženy) klamou o svém vzezření, věku a životě jen proto, aby zaujali. Simon Leviev lhal o svém podnikání v oblasti diamantů, ale fotografie na seznamce byly pravdivé, ledaže si na luxusní život nevydělal vlastní prací.

Na první pohled přitažlivý, sympatický mladý muž obklopený luxusem zaujal spoustu žen. Na prvním rande se o ně příkladně zajímal, staral, všechno zaplatil a získal si je natolik, že mu naivně uvěřili už snad všechno.

Ve skutečnosti však šlo o podvodníka, který měl na krku několik obvinění z podvodů, vůbec nepocházel z bohaté rodiny, odseděl si několik let ve vězení a poté vymyslel záludnou hru, jejímiž oběťmi se staly ženy hledající lásku.

Ženy připravil o téměř 10 milionů dolarů
Luxusní rande jedné ženy platit z peněz druhé a takto to šlo kolem dokola. Přihlásilo se 13 obětí, z nichž některé jsou dodnes velmi zadlužené. Proč mu dali své kreditky? Uvěřili lži, že obchodování s diamanty je velmi nebezpečný byznys a jejich milovanému Simonovi může skutečně hrozit nebezpečí. Nakonec, svou lež měl důkladně promyšlené a podepřel ho i fotografiemi zbraní. Jeho přítelkyně se báli, aby mu nikdo neublížil a chápali, že proto nemůže používat své kreditky, ochotně mu tak půjčili svoji. Simon byl boháč, neměli důvod myslet si, že jim peníze nevrátí. Zjistilo se to teprve tehdy, když si chtěli nechat přeplatit šek, který jim dal a banka ho označila jako falešný. Ještě tehdy Simon tvrdil, že chyba je na straně banky.

Když se jeho podvody převalily, ukrýval se v Praze, kde navštívil plastickou chirurgii. Chtěl aby mu změnili tvar rtů, nosu, lícních kostí, brady, aby ho nikdo podle fotografií na Tinderu nepoznal. Takovou změnu žádají jen kriminálníci, kteří utíkají před spravedlností, a proto mu v Praze nakonec odmítli provést plastiku obličeje se slovy, že jeho požadavky zavánějí zločinem.

V roce 2019 však Simon naletěl ženě jménem Ayleen Charlotte, díky které ho na letišti v Řecku zadržela policie. Ayleen už déle tušila, že Simon je jen obyčejný podvodník, proto ho cestou do Atén nahlásila úřadům. Za okrádání žen však nebyl nikdy odsouzen, dostal jen 15 měsíců, z nichž si odseděl stejně jen třetinu, za krádež a padělání dokumentů z roku 2011 v Izraeli.

Dokument na Netflixu vyvolal velký rozruch a údajnému Simonu Levievovi nejprve přibyly tisíce sledovatelů, nyní je však odhodlán vypovědět svou verzi příběhu, proto si zrušil účet na sociálních sítích a fanoušky prosí o čas, protože chce najít nejlepší způsob a platformu na to, kde svou verzi uveřejní.

Podle nejnovějších informací dokonce randí s modelkou Kate Konlin a založil si nový účet na Instagramu, kde zatím neuveřejňuje žádné fotografie.

Pronásledování a dvojitý život?
Pokud se snažíte najít lásku přes internet, měli byste si dávat pozor i na stalkery, kterých se nebudete umět zbavit. Zaručeně vám budou lhát o svém životě, možná ho dokonce nikdy vzpomínat nebudou a zajímat se budou jen o ten váš, ale jejich změť lží jednoho dne určitě praskne. Podobný případ se stal Lucy, kterou kontaktoval neznámý muž s modelingovou nabídkou, měl vytvořenou webovou stránku i účty na sociálních sítích a vše vypadalo velmi uvěřitelně.

Lucy proto souhlasila se setkáním, kde se otázkám o své dřívější nabídce víceméně vyhýbal, ale i tak se s ním cítila dobře. Začali spolu randit a teprve po jisté době jí jeho chování přišlo zvláštně. Byl s ní v neustálém kontaktu a uvědomila si, že o něm vlastně nic neví.

Předchozí článekNávrh „ušitý“ na míru. Když se prostorný holobyt změní na útulnou společenskou zónu s industriálním nádechem
Další článekSama na Valentýna? Nevadí!